Uczestnictwo w organizacjach i projektach

Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych

red. Mateusz Salach

Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (KNEITI, Rzeszowska Grupa IT) zajmuje
się rozwiązaniami związanymi zarówno z sieciami komputerowymi, elektroniką i telekomunikacją, jak i robotyką. W ramach koła działają dwie sekcje:

• Sekcja IT skupia studentów zainteresowanych rozwiązaniami sieciowymi opartymi o urządzenia sieciowe, a także systemu Windows Server, usługi chmurowej Azure oraz VR. Jednym z kluczowych zadań sekcji IT jest organizacja i koordynacja wydarzeń związanych z branżą IT na Politechnice Rzeszowskiej.
  • Sekcja elektroniki skupia pasjonatów rozwiązań typowo sprzętowych – układy elektroniczne, mikroprocesory AVR, STM32 oraz gotowe rozwiązania jak Arduino i Raspberry Pi. Wykonane projekty można połączyć z klockami LEGO na których studenci poznają podstawy mechatroniki i programowania. Członkowie Koła mogą zaznajomić się z projektami zbudowanymi z klocków Lego Mindstorms.

Rzeszowska Grupa IT realizuje kilka projektów w tym unikatowych na skalę globalną.

• Organizacja konferencji informatycznych – IT Academic Day, INnovation Technology,
  • Organizacja i współorganizacja hackathonów – Games of Code, Rzethon
  • Czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską,
  • Udział w zawodach robotów w całej Polsce,
  • Organizacja szkoleń dla studentów w ramach działania Koła Naukowego – szkolenie z Arduino, języka C, Windows Server’a
  • Realizacja jedynego na świecie projektu łazika marsjańskiego Lego Curiosity Rover zbudowanego z klocków Lego w skali 1:4 w stosunku do jego odpowiednika – łazika Curiosity znajdującego się w tej chwili na Marsie.

Członkowie Koła w ramach programu PROJEKTOR – wolontariat studencki oraz przy współpracy z Fundacjami prowadzą zajęcia z robotyki w szkołach na terenie Podkarpacia.

W Kole Naukowym studenci mogą realizować prace dyplomowe z zakresu elektroniki i telekomunikacji, informatyki a także robotyki.

Więcej info: Rzeszowska Grupa IT na Facebook'u

PROJEKTOR - wolontariat studencki

red. Mateusz Salach

Studenci wszystkich kierunków mają możliwość uczestniczenia w programie PROJEKTOR - wolontariat studencki realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W ramach programu studenci RzIT oraz Ci nie powiązani z Kołem mogą realizować projekty o tematyce nauk ścisłych, artystycznych bądź sportowych. Student może prowadzić zajęcia w szkołach podstawowych/średnich o zadanej tematyce. Fundacja pokrywa koszty przejazdu i materiałów potrzebnych do przeprowadzenia zajęć. Studenci mogą zdobyć cenne doświadczenie z zakresu autoprezentacji, organizacji wydarzeń, koordynacji, zarządzania czasem, wiedzą techniczną itp. Oprócz głównych dziedzin studenci mają możliwość rozwoju na trzech dedykowanych ścieżkach. Więcej informacji na stronie PROJEKTORa.

W programie PROJEKTOR odpowiadam za dziedzinę robotyki. Ze studentami prowadzimy zajęcia wykorzystując zestawy Lego Mindstorms oraz roboty elektroniczne.

Zapraszam do współpracy!